Els Departaments DidÓctics

Els departaments didàctics són els òrgans bàsics encarregats d'organitzar i desplegar els ensenyaments propis de les àrees, matèries i les activitats que els siguen pròpies, dins l'àmbit de les seues competències.

Els departaments didàctics estan compostos per tot el professorat que imparteix l'ensenyament propi de les àrees o matèries assignades al departament. Estaran adscrits funcionalment a un departament els professors que, encara que pertanguen a un altre, impartisquen alguna àrea o matèria del primer.

Competències dels departaments didàctics en aquest article.

La CCP: Comissiˇ de Coordinaciˇ Pedag˛gica
La Comissiˇ de Coordinaciˇ Pedag˛gica estÓ formada per tots els Caps de Departament

La Comissió de Coordinació Pedagògica (CCP) està formada per tots els Caps de Departament, sota la presidència del Director de l'Institut.

Competències de la Comissió de Coordinació Pedagògica en aquest article

Els Caps de Departament

Competències del Cap de Departament en aquest article.

Professorat per departaments

ANGLÈS

GALIANA TASA, ÀNGELA - Cap Departament
BONET PALLARÉS, OLGA
BUSTILLO SÁNCHEZ, CONCHI
GONZÁLEZ SILVESTRE, PAQUI
PERCIVAL, RICHARD
PONSODA BALAGUER, PILAR
ROMERO RIERA, Mª CARMEN
RONDA SANCHIS, SUSI
TRIGUEROS MARTÍNEZ, PILAR 

BIOLOGIA I GEOLOGIA      

HERRERAS BELLED, VICKY - Cap Departament
BORT GARCIA, FABIOLA
GARCIA BOIX, PAULA
GONZÁLEZ PARRA, JULIA
LLORET AGULLÓ,
SÁNCHEZ GONZÁLEZ, Mª JOSÉ  

CASTELLÀ LLENGUA I LITERATURA         

MORENO ALCÁZAR, CARMINA - Cap Departament
AMAT ALFOSEA, REMEDIO
GIMENO MARTÍNEZ, MANEL
GONZÁLEZ MARTÍN, FELI
LÁZARO RIQUELME, EVA
RAMIS ORTS, BELÉN
ROMERO SOLER, Mª JOSÉ
TORRES RODRIGO, TERESA
ZARAGOZA PÉREZ, ESPERANZA  

EDUCACIÓ FÍSICA

FONT GALARZA, JORGE - Cap Departament
CALONGE SEGOVIA, IVÁN
GONZÁLEZ MANZANO, MANUEL
MURO GONZÁLEZ, JOSÉ Mª -  

EDUCACIÓ PLÀSTICA I VISUAL    

FUSTER QUILES, GASPAR - Cap Departament Ed. Plàstica i Visual
MASCARELL TALENS, ROSA
NAVARRO LÓPEZ, NURIA  

ECONOMIA   

PERIS ARMENGOT, CARLOS - Cap Departament

FILOSOFIA   

PINTO BALDÓ, MANUEL - Cap Departament
SENA CATALÁN, ALEJANDRO  

FÍSICA I QUÍMICA

GARCÍA VALDEARENAS,AMPARO - Cap Departament
GUIJARRO COLOMA, MACU
MONCHO GASCÓN, EMILIO JOSÉ
SALA JIMÉNEZ, PABLO
TIDO ZORRILLA, SUSANA

FRANCÉS      

MARTÍNEZ CANO, PEPA - Cap Departament
GÓMEZ CASTRO, MARINA
 

GEOGRAFIA I HISTÒRIA    

GADEA BLASCO, EMPAR - Cap Departament
AUSINA FERRER, TERESA
GARCÍA HUERTA, JOSEP AGUSTÍ
LERMA DUART, JESÚS

LÓPEZ MERENCIANO, Mª JESÚS
SARRIÓN ALCANTARILLA, ANNA
TASA BERENGUER, CARLES

GREC 

ARRONIZ RIQUELME, ESTELA - Cap Departament

INFORMÀTICA         

LLORET SANTAMARÍA, MARÍA - Cap Departament
GADEA FUSTER, CLOTI 

LLATÍ 

ANAYA MARTÍNEZ, RAFAEL - Cap Departament 

MATEMÀTIQUES      

RODRÍGUEZ YANCI, YAIR - Cap Departament
ALBI GARCÍA, SONSOLES
AZNAR FAUS, LOURDES
(Sustituída por HIDALGO VILLANUEVA, VIRGINIA)
DEVESA SOLER, VIRTUDES
JUSTE VANACLOIG, MANUEL
NAVARRO ROBLES, PEDRO
SELLÉS NOGUEROLES, MARTA
SIFRE MONTALVÁ, ALFRED

MÚSICA        

MAHIQUES CANET, DANIEL - Cap Departament
GARCÍA MONTALBÁN, TONI
LORENTE YÁÑEZ, RAMÓN
 

ORIENTACIÓ

FAUS MASCARELL, ISABEL - Cap Departament
SEGUÍ MORAGUES, CLARA - PT
VECÍN GÓMEZ, CHELO – PT
CAPILLA BELTRÁN, JOAQUIN
TARRAZONA ALMIÑANA, JAVIER  

RELIGIÓ      

ALVADO MOLTÓ, BÁRBARA - Cap Departament .

TECNOLOGIA           

PÉREZ COMPANY, JAIME - Cap Departament 
CARRIÓN GARCÍA, AMPARO
MONTERO LÓPEZ, ANTONIO
PÉREZ SALES, JAVIER  

VALENCIÀ LLENGUA I LITERATURA         

VERDÚ RUÍZ, TONI - Cap Departament
CABALLER HOSTALET, ANNA
FERRER LLINARES, RAQUEL
GALIANA LLORCA, JAUME
LLACER ALEMANY, GRACIA
SÁNCHEZ ENGO, CARMINA
SOLER PÉREZ, FRANCESCA
VILLENA SANTACREU, Mª JULIA